Pressiteade
Renault Grupp on esimene Euroopa autotootja, mis on investeerinud suuri summasid 100% elektri jõul liikuvate autode tootmisesse ning on viimase 3 aastaga vähendanud oma kõigi sõidukite tootmises ökoloogilist jalajälge 10%.
Pariisi kliimakonverentsi (COP 21) ja sellesügiseste autotööstuse ärevate uudiste järel on Renault otsustanud lisada kiirust käsilolevatesse keskkonnasäästlike tehnoloogiate arendusprojektidesse.
Sealjuures nimetab Renault Grupp sõltumatu komisjoni asutamist Prantsuse autotootjatele suurepäraseks uudiseks, sest see suurendab läbipaistvust, mida kliendid väärivad:
1. Renault’ sõidukid ei ole varustatud petutarkvaraga ega disainitud petma emissioonikontrolli seadmeid.
2. Renault’ sõidukid on tunnistatud kõigile kehtivatele nõuetele vastavaks.
3. Kõige suuremat potentsiaali tulemuste parandamiseks näeb Renault NOx heitmete vähendamise valdkonnas.
Juulis 2015 käivitasid Renault’ insenerid arendusprogrammi, mille eesmärk on leida lahedusi NOx heitmete vähendamiseks. Praeguseks on Renault’ insenerid jõudnud etappi, kus nende peamiseks ülesandeks on leida lahendusi, kuidas parandada heitgaasitagastust saastekontrollisüsteemis. Programmi, mis sai 50 miljoni euro suuruse lisaeelarve, eesmärk on oluliselt vähendada vahet tegelike heitmekoguste ja standardheitmekoguste vahel.
Parandatud heitgaasitagastuse tehnoloogiaga sõidukeid plaanib Renault hakata tootma alates 2016. aasta juulist.
Samal ajal on Renault’l ambitsioone veel teiseski teadus- ja arendusprogrammis, millesse investeerib järgmise 5 aasta jooksul 1,2 miljardit eurot. Selles programmis tehakse koostööd Nissaniga ning partnerite eesmärk on arendada välja uue põlvkonna eriti puhtad ja jõulised mootorid, mis vastavad tuleviku Euro6d nõuetele.
Kõik sellel veebilehel olevad materjalid (sealhulgas, kuid mitte ainult: tekstid, fotod, graafika, helifailid, animatsioonifailid, videofailid ja nende paigutus veebilehel) on Renault SASi ja/või selle sidusettevõtete või kolmandate isikute omand, kes on volitanud Renault SASi nende piiratud kasutamiseks, ning on kaitstud autoriõiguse ja muude intellektuaalomandi kohta kehtivate õigusnormidega. Eespool nimetatud materjalide kasutamine muudel kui toimetuslikel eesmärkidel, eelkõige turundus- või reklaamieesmärkidel, on rangelt keelatud.