Pressiteade
[Image R-DAM_1338883]
„Noronha Zero Carbon projekti eesmärk onmuuta saarestiku energia ökosüsteemi, mis on praegu valdavalt fossiilsetekütuste põhine, ning pakkuda puhtaid ja taastuvaid energiaallikaidkasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks.”
LIVIA, Renault Grupi partnerlusjuht Brasiilias
JA PÄIKE PAISTAB!
Renault Grupi Brasiilia meeskonnad tegelevad saarestikuenergia ökosüsteemiga terviklikult. See algas 100% elektriliste sõidukitetarnimisega saare administratsioonile. Sellest ajast on nii mõnigi kohalikelanik otsustanud elektriauto kasuks, ostetud on 24 ZOE, Twizy ja Kangoo Z.Esõidukit.
Eesmärk on, et aastaks 2030 ei ole saarel enamsisepõlemismootoriga sõidukeid.
[Image R-DAM _1338877]
[Legend] Laadimisjaam Fernando saartel: 6 sõiduki samaaegne laadimine
„Paralleelselt töötame selle nimel, ettagada saarele puhta ja taastuva energia tootmine. Alates 2021. aastast olemekoos partneritega pakkunud täiesti avalikku päikeseenergia laadimissüsteemi:oleme välja töötanud fotogalvaanilised laadimisjaamad ja paigaldanud nendekatustele päikesepaneelid. ”
Iga jaam annab 26 MWh energiat aastas ja sealvõib korraga laadida kuni kuut sõidukit. Toodetud energia võrdub 180 000heitmeteta läbitud kilomeetriga, asendades umbes 20 000 liitrit fossiilsetkütust. Üleliigne energia saadetaksetagasi võrku kasutamiseks kohalikule kogukonnale.
KOOSTÖÖ JA EDASILIIKUMINE
2020. aastal allkirjastati ka valitsuse jaPernambuco Energy Company (Celpe) tehnilise koostöö leping. See võimaldab aktiveeridakaks uut päikesepatarei moodulit, tugevdades saare energiasalvestuse süsteemija kahekordistades puhta energia kasutamist tippajal.
[Image R-DAM_1338880]
[Legend] Fernando saared,looduskaitseala, mida hoida
„Püüame siin üles ehitada terviklikutaastuvenergial põhineva elektrisõidukite, laadimispunktide ja salvestusmahtudeökosüsteemi. Suur samm edasi idüllilise koha süsinikdioksiidiheite vähendamisesuunas."
Belle-Île,Porto-Santoja Fernando saarestik on kõik näited võimalikest viisidestedendada jätkusuutlike, ilma süsinikdioksiidi jalajäljeta territooriumidekasutuselevõttu.
Vaja on vaid mõnda komponenti: rajatistekohandamist iga inimese olukorraga, olgu siis saartel või linnakeskkonnas, jaennekõike päikese energia – ammendamatu ressurssi – kasutamist!