Pressiteade

Jaga

RENAULT GRUPP, VEOLIA JA SOLVAY ÜHENDAVAD JÕUD ELEKTRIAUTODE VANADE AKUDE METALLIDE TAASKÄITLEMISEKS SULETUD TSÜKLIS

Konsortsium on ilmekas näide uut tüüpi koostööst ressursside säilitamiseks kogu aku väärtusahelas, et vähendada süsinikdioksiidi heidet ja luua väärtusi.

Renault Grupp täiendab praegust Veolia ja Solvaykonsortsiumi, mis loodi 2020. a septembris, oma teerajava tehnoloogia ningkogemustega elektriautode akude elutsükli ja ringmajanduse valdkonnas,moodustades üksteist suurepäraselt täiendava partnerluse. Kasuks tulevad Solvayakumetallide keemilise ekstraheerimise alane oskusteave ja Veolia 10-aastanekogemus liitiumioonakude hüdrometallurgiaprotsessis demonteerimise jaringlussevõtu valdkonnas.

Eelduste kohaselt kasvab teedel liikuvate elektrisõidukite arvmaailmas 10 miljonilt aastal 2020 rohkem kui 100 miljonile aastaks 2030*,seetõttu on püsiva juurdepääsu tagamine vastutustundlikult hangitudakumaterjalidele strateegiline väljakutse.

Nii ongi kolm partnerit seadnud eesmärgiks rajada strateegiliste akumetallide, nagukoobalt, nikkel ja liitium, kindel ja jätkusuutlik tarneallikas.Ettevõtted kavatsevad eesmärgi saavutada oskusteavet igal väärtusahela etapilvastastikku võimendades – alates elektriautode kasutatud akude demonteerimisekskogumisest kuni metallide ekstraheerimise ja puhastamiseni – ning arendadesolemasolevaid mehaanilisi ja hüdrometallurgilisi protsesse akude ringlussevõtuks. Solvay ja Veolia ühendatuduuenduslik tehnoloogia võimaldab neid strateegilisi metalle, mida varemtaaskäideldi ainult metallurgiatööstusele sobival kujul, ekstraheerida japuhastada kõrge puhtusastmega metallideks, mis on valmis taaskasutamiseks uutesakudes. See tähendab tulevaste elektriautode akude ökoloogilise jalajäljevähendamist.

Partnerid tegelevad juba aktiivseltkatsetusetapiga, mille käigus rajataksePrantsusmaale tööstusliku tootmise eelne katsetehas, mis võimaldabelektriautode kasutatud akudest metallide eraldamist ja puhastamist.

Renault Grupi tegevdirektor Luca DeMeo ütles: „Renault Grupp läheneb akudeelutsüklile terviklikult: esimese tsükliakude remontimine, et pikendada nende tööiga autodes, teise tsükli akude kasutamineenergia salvestamiseks ning lõpuks süsteemi loomine akude kogumiseks jaringlussevõtmiseks. Täna on meil rõõm teatada, et oleme akude ringmajandusealal ühendanud jõud Veolia ja Solvay’ga. Meie eesmärk on rakendada uuenduslikkeja vähese CO2-heitega akude ringlussevõtu lahendusi, et sillutadateed strateegiliste akumaterjalide säästvale hankimisele, kuna elektrilineliikuvus kasvab. Lisaks partnerite tugevale positsioonile kogu elektrisõidukiteväärtusahelas, soovime koos saavutada Euroopas ka konkurentsivõimeakumaterjalide turul ja luua meie põhitegevusest kaugemale ulatuvaid väärtusi.”

Veoliategevdirektor Antoine Frérot kommenteeris,„Arvestades maailma ees seisvate keskkonnaprobleemide ulatust, on ökoloogilineümberkujundamine hädavajalik. Renault Grupi ühinemine Veolia ja Solvay’gavõimaldab meil astuda järgmise sammu suletud tsükliga lahenduste suunas, etsäästa loodusvarasid. See näitab, kuidas koos töötavad ettevõtted saavad väljamõelda ja rakendada uusi lahendusi, mis parandavad meie keskkonda ja uuendavadmajandust.”

SolvayGroupi tegevdirektor Ilham Kadri lisas, „Konsortsium on suurepärane näidepartnerlusest väärtusahelas, millega tehakse akumetallide ringmajandus teoks.Meil on suur rõõm näha Renault Gruppi meie konsortsiumiga ühinemas, näeme tedaringmajanduse suletud tsükli tehnoloogia strateegilise partnerina, kes varustabmeid sisendmaterjaliga taaskäitlemiseks, et viia puhastatud metallid tagasiakude elutsüklisse. Projekt on ere näide, kuidas me mõtleme ja töötamejätkusuutlikkuse

tegevuskavaSolvay One Planetraames, eesmärgiga rohkem kui kahekordistada ringmajandusest saadav tuluaastaks 2030.”

RenaultGrupist

Renault Grupp on uueneva liikuvuse esirinnas.

Renault Grupp, mida tugevdab allianss Nissani jaMitsubishi Motorsiga ning ainulaadne elektrifitseerimisega seotud oskusteave,koosneb 5 vastastikku täiendavast kaubamärgist – Renault, Dacia, LADA, Alpineja Mobilize, mis pakuvad säästlikke ja uuenduslikke liikuvuslahendusi kõigileoma klientidele. Rohkem kui 130 riigis tegutsevas grupis töötab üle 180 000inimese ja 2020. aastal müüdi 2,95 miljonit sõidukit.

Renault Grupp, mis on valmis võtma vastuväljakutseid nii maanteedel kui ka võistlusradadel, on seadnud eesmärgiksambitsioonika muutumise, mis loob väärtusi. See keskendub uute tehnoloogiate jateenuste arendamisele ja uue valiku veelgi konkurentsivõimelisemate,tasakaalustatud ja elektrifitseeritud autode välja töötamisele. Vastavaltkeskkonnaalastele väljakutsetele on grupp seadnud eesmärgiks saavutada Euroopassüsinikneutraalsus aastaks 2050.

Veoliakohta

Veolia grupp on ressursside optimeeritudhaldamise üleilmne liider. Grupp, millel on kogu maailmas peaaegu 179 000töötajat, töötab välja pakub energiamajanduse lahendusi, mis aitavad kaasakogukondade ja tööstuste säästvale arengule. Kolme täiendava äritegevuse kauduaitab Veolia arendada juurdepääsu ressurssidele, säilitada olemasolevaidressursse ja neid täiendada. Aastal 2019 varustas Veolia grupp 98 miljonitinimest joogiveega ja 67 miljonit inimest reoveeteenustega, tootis ligi 45miljonit megavatt-tundi energiat ja töötles 50 miljonit tonni jäätmeid. VeoliaEnvironnement (noteeritud Paris Euronext nimekirjas: VIE) konsolideeritud tuluoli 2019. aastal 27,189 miljardit eurot (USD 29,9 mld).

Solvaykohta

Solvay on teadusettevõte, mille tehnoloogiadtoovad kasu igapäevaelu paljudele aspektidele. Rohkem kui 23 000 töötajaga 64riigis, ühendab Solvay inimesed, ideed ja elemendid, et anda progressile uussisu. Grupi eesmärk on luua jätkusuutlikke jagatud väärtusi kõigi inimestejaoks. Selleks on loodud jätkusuutlikkuse tegevuskava Solvay One Planet, mistugineb kolmele sambale: kliima kaitsmine, ressursside säilitamine ja paremaelu edendamine. Kontserni uuenduslikud lahendused aitavad luua ohutumaid,puhtamaid ja säästvamaid tooteid, mida leidub kodudes, toiduainetes jatarbekaupades, ja mida kasutatakse lennukites, autodes, akudes, nutiseadmetes,tervishoiusüsteemis, vee- ja õhupuhastussüsteemides. 1863. aastal asutatudSolvay kuulub tänapäeval suurema osa oma tegevustega maailma esikolmikusse ja2020. aasta netokäive oli 9 miljardit eurot. Solvay on noteeritud EuronextBrüsseli ja Pariisi börsil (SOLB) ja USAs, kus selle aktsiatega (SOLVY)kaubeldakse ADR programmi I tasemel. Rohkem teavetwww.solvay.com.

Grupimeediaesindus

Veolia

Sophie Gaucher

sophie.gaucher@veolia.com

+33 6 79 42 12 06

Solvay

Anne-Elisabeth Mourey

anne-elisabeth.mourey@solvay.com

+33 6 07 66 31 94

RenaultGrupp

Delphine Dumonceau

delphine.dumonceau-costes@renault.com

+33 6 09 36 40 53

Videod

Ole ühenduses

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Meie veebileht kasutab küpsiseid.